Abu Dhabiban megkezdődött a huszonkettedszer megrendezésre kerülő sakkfesztivál nyílt versenye. A Masters csoportban hat magyar nagymester is játszik, ezüstérmes olimpikonjaink, Almási Zoltán és Rapport Richárd is csatába szálltak a kilenc fordulós, svájci rendszerű viadalon. Két válogatottunk mellett Prohászka Péter, Papp Gábor, az idei nyílt bajnokság győztese, Horváth Ádám és Czebe Attila is győzelemmel rajtolt. A 128 résztvevős versenyen ötvennégyen nyerték meg első partijukat. A torna honlapja: http://www.abudhabichess.com/

abudhabi01-banner

A rajtlistát a lett Igor Kovalenko vezette, de az utóbbi időben oly sok sikert elért sakkozó végül nem érkezett meg, bepárosították, kontumáltan vesztett. Távolmaradásával Almási Zoltán a legmagasabb Élő-ponttal rendelkező nagymester, rajta kívül még ötvenegyen rendelkeznek ezzel a címmel. A játékidő kissé szokatlan, 90-90 percük van a résztvevőknek és 30-30 másodperc lépésenként.
A svájci rendszerű tornákra jellemzően az első fordulóban jelentős erőkülönbséget tükrözött a párosítás, nagymestereink hozták a „kötelező” győzelmeket, de Prohászka Péter és Papp Gábor könnyelműsködéséért kis híján nagy árat fizetett.